Wimbledon Devam Ediyor

İngiltere’nin başkenti Londra’da 1877’den bu yana devam eden, dünyadaki en önemli 4 tenis turnuvasından (Grand Slam) üçüncüsü olan ‘Wimbledon Tenis Turnuvası’ her yıl haziran ayının son haftasında başlar ve 2 hafta sürüyor.

Dün start alan turnuva 138 yıldır olduğu gibi All England Lawn Tennis ve Croquet Club tarafından düzenleniyor.  Tenis dünyasında, Grand Slam turnuvaları içindeki tek çim kort olarak, ayrıcalıklı bir yere sahip. Tenisçilerin beyaz giyinme zorunluluğu, korta giriş ve çıkış protokolü gibi yazılı olmayan kurallar yine mevcut.

IMG_0903

Wimbledon Tenis Turnuvası denilince akla ilk gelen şeylerden biri de çilek ve kremadır. Çünkü çilek yazın gelme habercisi olarak kabul edilir.  Her sene yağmur nedeniyle zor anlar yaşanan turnuvada, bu yıl sıcaklıkların rekor seviyesine çıkacağı tahmin ediliyor. 2008 yılında 5 saat yagmur altında oynanan Nadal ile Federer macı ise izlenmeye muhteşem bir maçtı. Yarın oynanacak karşılaşmada Wimbledon tarihinde ilk kez havanın 36 dereceyi bulması bekleniyor.

 

IMG_0917