Ünlü Prenseslerin Hüzünlü Hikayeleri

Ne yazmalı diye düşünürken ,  gelmiş gecmiş en sevdiğim prenseslerin hayatına dair yazı yazsam  sizlerinde tahmin ettiği gibi İngiltere’nin bohem hayatı galip çıkar. Gelmiş gecmiş dünyaca ünlü prenseslerin , hayat hikayelerine dair izlediğim filmleri, okuduğum kitaplari kadar sevsem de bazen hayal kırıklığı yaratabiliyor.  Gelmiş  geçmiş sevdigim prenseslerin  hüzünlü hikayeleri …

l_graceandprince1200

Pek çok filmde rol alan aktris The Country Girl filmi ile En iyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı elde eden. Grace Kelly Monako Prensi III. Rainier ile evlenerek Monaco Prensesi unvanını alan Kelly, Helen Rose tasarımı, MGM bir gelinlik giydi. 14 Eylül 1982 tarihinde geçirdiği bir trafik kazası sonucu 52 yaşında ölen Grace Kelly Monako Prensi’nin ise Üç çocuğu var.

9

Diana, Galler Prensesi , Galler Prensi Charles’in ilk eşi. 1981 yılında  Prenses Diana Galler Prensi Charlesile  evlendi. Diana, David and Elizabeth Emanuel tasarımı bir gelinlik giydi. Oğlu Prens William 2. torunu Prens George 3. , Prenses Charlotte 4. ve küçük oğlu Prens Harry 5. sırada ülkenin taht varisidir. Trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana’nın ölümünün bir suikast olduğu düşünülmekte.