Şehirde çocuklar için pek çok yenilik var!

23 Nisan’ın da yaklaşmasıyla şehirde çocuklar için pek çok yenilik ve etkinlik var! Yeniden başlıcak etkinliklerin ilki ‘Sakıp Sabancı Müzesi’nde resim okulu, bir digeri ise hem eğlenmeyi hem öğrenmeyi amaçlayan yenilikçi partievi .

Desen çalışmaları ile başlayacak olan Resim Okulu, çocuklara resim konusunda temel kazandırmayı; gördüklerini çizgiye dökebilmeyi, oran, orantı, tonlama gibi teknikleri eğlenceli bir şekilde öğretebilmeyi hedefliyor. Sanat tarihinin önemli basamaklarını, akımları, teknikleri ve sanatçıları inceleyecek bir sanat görüşü kazandırıyor. Her hafta deneyim ve farkındalık dolu uygulamalar yapma fırsatı veriyor. Her hafta sonu gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarının ilk dönemi Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsıyor. 🙂

Hem eğlenmeyi hem öğrenmeyi amaçlıyor

Öğle arasındaki yaptığım yürüyüşle  ‘Happy Kinder’ partievi ile  raslantı sonucu karşılaşmış olsam da kutlamaları şölene dönüştüren doğayla iç içe bir eğlence ve sanat merkezi.  Sanat dolu atolyelerde yaratıcı ellerden nasıl güzel işler çıkıyor inanamazsınız.  Çocuklarınızın her anını fotograflamak isteyebilirsiniz.

Haftasonu çocuklar için pek çok etkinlikte yeniliğin olması ‘şehrin çocuk hali’yle anneler daha keyifli oluyor.