İstanbul’da Alternatif Davet Mekanları

İstanbul’da iletişim ve organizasyon uzmanları, cemiyet hayatının ünlü ve renkli simaların katılımıyla  gundeme gelen hatta benimde sevdigim alternatif mekanlar …

Fransız Sarayı |Kraliyet mensubu gibi hissettiriyor

Fransa İstanbul Başkonsolosu’nun ikametgahı olan Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı 15. yüzyılda inşa edilmiş. 16.- 17. yüzyılın ihtişamlı mobilyalarıyla döşenmiş Fransız Sarayı’nın bazı salonları ve bahçesi davetlere açık. Fransız Sarayı sadece çok seçkin davetlerin mekanı olarak kullanılabiliyor. Buradaki özel bir davete katılanlar kendilerini adeta kraliyet mensubu gibi hissediyor.

Venedik Sarayı | Günümüzün İtalyanı

Uzun yıllar İtalyan büyükelçilerin İstanbul’daki ikametgahı olarak kullandığı Venedik Sarayı, 2 yıl önce Türkiye’de göreve başlayan İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante ile Türk – İtalyan ilişkileri çerçevesinde kültür etkinliklerinin başlıca merkezi oldu. Bir dönemin diplomasi merkezi günümüzde  konserlere, konferanslara, defilelere, balolara, sergilere de ev sahipliği yapıyor.

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı | Yalı daveti bir başka

İstanbul’un en güzel yalılarından biri olan Hakimbaşı Salih Efendi Yalısı’nda bugün Hekimbaşı’nın beşinci kuşak torunları oturuyor. Yalıda oğlu, yeğeni ve ablasıyla yaşayan Zerhan Gökpınar, yalının bahçesini düğün, özel davet ve konserlere açıyor. Yemekli davet kişi başı 75-100 dolar arasında. (Telefon: 0216 462 25 22)

Sumahan Space | Farklı hissettiren partiler için

Karaköy’deki Sumahan aslında özellikle yerli ve yabancı sanatçıların yaşadığı bir rezidans. Ama aynı zamanda bir sanat buluşması, sergi mekanı. Bunların dışında önemli bir özelliği de rezidansın zemin katındaki büyük salon, orta kattaki lounge ve ortak kullanım alanı olan diğer salonun çok özel davetlere ev sahipliği yapıyor olması. Bugüne dek çok ilginç davetler verilmiş olan Sumahan yükselen değer Karaköy’ün önemli bir adresi. (0212 253 99 86)