Gitmediyseniz hala şansınız var

 

Mantı ile Kalamar Muti Restaurant Mutfağında Buluştu.  Kapadokya’nın köklü lezzet evlerinden Muti Restaurant, deniz ürünleri ile yöresel lezzetleri harmanladığı mönüsüyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor. Mekanın yaratıcısı ise Muhittin Ülkü.

Türk mutfağının leziz klasiği mantıyı kalamar ve mürekkep balığıyla birleştirerek yorumlayan Muti Restaurant, ziyaretçilerinden tam puan alıyor. Ayrıca zengin meze mönüsü ve farklı ana yemek lezzetleri, damak tadına düşkün olanlar için bulunmaz nimet.  Bu lezzetleri tadarken içinde bulunduğunuz ortamın tarihi dokusu, sizi 250 yıl öncesine götürüyor.

Kapadokya’nın tarihi Antik Hanlarından birinde konumlanan restaurant, gerek tarihi dokusu gerek ortamın nezih görünümüyle Kapadokya tatilinize bambaşka bir renk getiriyor.  Uzun yıllar Kapadokya Bölgesinde turizm sektöründe hizmet veren işletme sahibi Talin Sarıoğlu yiyecek ve içecek sektöründe özellikle İstanbul’da önemli projelere imza atan Muhittin Ülkü (Muti) ve 16 yıllık mutfak üretim ekibi ile size kaliteyi hissettiriyor.

Yolunuz düşerse son zamanlarda yeme&içme sektöründe böyle bilgili ve hoşsohbet bir insana  Muhittin Ülkü ile tanışmanızı tavsiye eder. Hem Muti Restaurant’ı daha iyi anlarsınız hem de yediğiniz yemeğin arkasındaki birikimi…

Adres: Muti Restaurant by Prokopia Cumhuriyet Meydanı No:26 Ürgüp Kapadokya Türkiye Tel: +90 384 341 58 08

 

(3 yıl oncesinde haberler.com’da mekan onerisinde yazıdıgım yazı … )

 

1425168000-c6adf56f4950f27b0c13a4daeddcc1aa

Screenshot_2

Screenshot_5

Screenshot_4

Screenshot_1