Geçen haftaya dair …

Gecen haftaya dair aklimda kalanlar kısaca ..
  • Kopenhag Moda Haftası, 28 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında düzenlendi. Etkinliğin en önemli olaylarından birisi de  LEGO ile The Guardian ortaklığında yeni bir Lego serisinin tanıtılmasıydı. Bu seri; yüzün tamamını kaplayan sakallarla, büyük kulaklıklarla, küt saç – gözlük çiftiyle anılan hipster kültürünü yansıtıyor.
  • Nisan ayında çıkacak 18 karatlık altından yapılmış Apple Watch özel serisi için Apple, mücevher mağazalarıyla eşdeğer bir güvenlik sistemi kullanmaya hazırlanıyor.
  • Oylama sistemi ve bazı “ahlaki sorunlar” nedeniyle Eurovision’dan çekilmişken, TRT Genel Müdürü Şenol Göka 2016’da ülkemizin yarışmaya tekrardan katılacağını duyurdu.
  •  4 Şubat Çarşamba günü Tayvan iç hatlarda uçan TransAsia Havayollarına bağlı Taipei Kinmen seferini yapacak bir uçak kalkıştan kısa bir süre sonra motorların yanmasıyla yere düştü. Kazada hayatını kaybeden pilot ve yardımcısı, uçağı gökdelenlerin olduğu şehir merkezinden uzaklaştırarak nehirde çektiği için Çin medyası tarafından kahraman ilan edildi. Şehrin dışına çıkamadan alçak irtifada düşen uçağı, otoyoldaki bir taksinin kamerası detaylarıyla kaydetti.
  • Twitter’a 2014’ün ikinci yarısında 1.982 içerik silme talebi gelmiş. 1.820’si tek bir ülkeden. Tahmin edin hangisi?
  • Microsoft tarafından satın alınan Minecraft adlı oyunu dijital çağın LEGO’su olarak adlandırılyor.
  • Sanatçı Florence Meunier, apple kitapçığını kullanarak ortaya güzel iş cıkartmıs. Bakmak isterseniz eger : http://www.underconsideration.com/fpo/archives/2015/01/the-man-who-agreed—apple-terms-and-conditions.php

    Çesitli kaynaklardan yararlanarak gecen haftaya dair notların en begendiklerimi paylamıs bulunuyor ve fikirleriniz de varsa maillerinizi bekliyorum