Geçen haftaya dair

Doların inişi-çıkışı, siyasetin çalkantısı, futboldaki aldığımız yenilgi ama halen kıyasıya rekabette şampiyonluk yarışından vazgeçmeyip basketbolda ise ayrı bir tarih yazacak unutulmaz maç derken  gecen haftaya dair kısaca …

  • Fransa’nın başkenti Paris’te Alınan son bir kararla sağa sola çarpıp zarar verdiği gerekçesiyle selfie çubukları yasaklandı.
  • Dünyada keşfedilmedik, ayak basılmadık bir yer kalmadı (sanıyoruz) ama Güney Pasifik’te  Hunga Tonga yanardağının patlaması sonucu S Pacific adası ortaya çıktı.

624x351x81591521_tonga.jpg.pagespeed.ic.igaABe7h91ZljGJ8CjRM

  • Bu hafta ortaya çıkan şoke edici bir detay: Apple’ın Kurucusu Steve Jobs 2009 yılında bir süre ortadan kaybolmuş, ardından karaciğer nakli yaptırdığı ortaya çıkmıştı. Bu hafta ortaya çıkan bir gerçeğe göre dönemin Apple’ın Başkan Yardımcısı (ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı) Tim Cook kendi kan grubu ve dokusunun Jobs ile uyuştuğunu öğrenince karaciğerinin bir bölümünü ona vermeyi teklif etmiş. Ancak Jobs “bunu yapmana asla izin vermem” diyerek reddetmiş.

650x366x3043628-poster-p-1-tim-cook-tried-to-offer-steve-jobs-a-portion-of-his-liver-650x366.jpg.pagespeed.ic.4sMxdvQEpjDuz5m-Fq9L