‘Brugge’de inecek varsa eğer …

‘Belçika’ya yolunuz düşerse ‘Brugge’ gezilecek yerler listenizin kesinlikle en üst sıralarında olmalı.

Brugge Ortaçağ’dan kalma taş evleri, daracık sokakları, kanalları, kanallar üzerindeki küçük ve zarif köprüleriyle kesinlikle görülmeye değer  ‘Belçika’nın fotograflamak isteyeceginiz başka rüya bir şehiri.

Masalsı Güzel Şehir ‘Brugge’

1 günlük zamanımızda  ‘kahve molası can’dır diyerek ‘Markt Meydanı’nda ve her zevke uygun yemeklerde bulabileceğiniz restaurantların birinde kahvenin yanında olmazsa olmaz tatlılardan biridir diyerek ‘dondurmalı profiterol’un ise  tadı hala damagımda.

Hava uygunsa eğer yapılabilecek en güzel şeylerden biride  kanallar arasında tekne ile dolaşmak paha bicilemez . Eski bakımlı, süslü ve dışı sarmaşıklarla kaplı taş evler yanyana sıralanmış bir halde bu gezinin en önemli dekorunu oluşturuyor.

Şehirde çikolatacıların çokluğu ise sizi inanılmaz sekilde denemeye davet ediyor. ‘Leonidas’ ise tabiki  favorilerim arasında ilk 3’te. Dekorasyona merakı olanlar için dantel ve elişi mağazaları da gezilecek yerler arasında yerini alıyor .

Kısa bir not : Seviyorsanız eger  ‘Léon de Bruxelles’ de sarımsak ve kereviz yaprağı ile pişirilmiş midyeler unutulmayacak bir lezzette.

Screenshot_1