70’lerin modası geri döndü

Belirli kaynaklardan yararlanarak “Bugün hiçbir şeyin modası geçmiş değil” cümlesiyle 70 ‘lerin modası geri döndü desem doğrudur.

Modanın sıkı takipçilerinin çoktan malumu olduğu gibi 2015 ilkbahar-yaz sezonunda 70’ler modasına geri dönmüş gibiyiz. 70’lerin tarzında olan markalar; Emilio Pucci, Gucci, Michael Kors, Alberta Ferretti, Chloe, Karen Walker, Fendi, Paul&Joe gibi bir çok ünlü tasarımcının koleksiyonlarının ruhunu oluşturdu.

Peki siz nasıl görünmek isterseniz?

Uzun boy ve maskülen tarzın ifadesi yüksek belli bol paça pantolonlar, elegantlıkla rahatlığı bir arada sunan pilili uzun etekler, tamamı süet ya da süet detaylı elbise ve yelekler, hem sokak hem sayfiye şıklığı gömlek elbiseler, nostaljik desenli pantolon takımlar, kovboy rahatlığında saçaklı çanta ve eteklerle modanın ibresi 70’leri gösteriyor.

Bu yıl şehir ve caddeler 70’lerin kadınını ağırlamaya hazırlanırken, peki siz nasıl görünmek istersiniz ?  Yalnızca kıyafet degil aksusarlarda,  renk renk desenler  ayakkabılarda,  terliklerde, 70’lerin izlerini taşıyor.  Belki de annenizin yıllar önce giydiği kıyafeti bile giyebilirsiniz 🙂