23 Nisan Bahane Şehrin Çocuk Hali Şahane

Sizde benim gibi büyümeyen bir cocuksanız ’23 Nisan’ bahane, Şehrin Çocuk hali şahane  diyerek çocuğunuz yada yeğenizle yaşınız kaç olursa olsun gitmekten mutlaka keyif alacağınız yerler kısaca …

İstanbul’un Disneyland’ı

VIALAND, tema park ve alışveriş caddelerinin yanı sıra, biyolojik gölet ve yürüyüş yollarını da içeren 100 dönümlük parkını da hizmete sunuyor. VIALAND içindeki rekreasyon ve yeşil alanlarda yaklaşık 60.000 ağaç ve çalı, 60.000 m² çim alanı bulunuyor. Şehir parkının içerisinde yer alan ve 15 binden fazla ziyaretçiyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahip olan VIALAND Gösteri Merkezi açılıştan bu yana konserlerden Milano Sirki’ne, TMF Yıldızları Final Seçmeleri’ne kadar bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Eskilerde tabi ki  bir başka

Rahmi Koç çocukluğunda babasının ona Almanya’dan ilk elektrikli treni getirdiğinden beri mekanik ve endüstriyel objeleri toplamış ve biriktirmiş. Seneler geçtikçe bu koleksiyonu o kadar genişlemiş ki hiçbir yere sığdıramaz olmuş. 1991 yılında bir ispirto deposu satın alınarak, restore edilmiş ve 1994’te müze ziyarete açılmış.

23 Nisan’da Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret etmek ve arabadan kamyona, bebek arabalarından, itfaiye ve ambulanslara, uçaktan denizaltına ve yatlardan gemilere kadar tüm taşıt türlerini keşfetmek çocuklar için eminiz ki çok eğlenceli olacaktır. Nostaljik tramvay gezisi yapmayı unutmayın, girişte tren biletinizi hemen alın! Tarihi Fenerbahçe vapurunu ziyaret etmeği de unutmayın. Bahçesinde  bir çocuk parkı da bulunuyor.

Sakıp Sabancı Müzesi bahçesinde sihirli bir şeyler oluyor!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda SSM bahçesi çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri sihirli bir oyun alanına dönüşecek. 23 Nisan Perşembe günü müzeyi ziyaret eden çocuklar, müzenin bahçesindeki merdivenleri, ağaçları, çiçekleri ve çimenleri içlerinden geldiği gibi süsleyecek.

Oyuncak Müzesine Gitmeyenlerden Misiniz ?

23 nisan 2005 de Sunay Akın tarafından Erenköyde açılan,  isteyen herkesin oyuncaklarını bağışlayabileceği,ve bağışlarsa bağışçının adıyla birlikte müzeye konulacağı çok şirin anlamı ve güzel müzede dönemin oyuncaklarını tanımak atolyelerine katılmak cocuklar icin gercekten güne özelolmazsa olmazlar arasında yerini alıyor.