Fenerbahçe’nin Gözdesi : Lutfiye

Fenerbahçe’nin bugünlerde gözdesi olan mekan Lutfiye’nin hikayesi eski yıllara dayalı. 1930’lu yıllarda Amasra’da kurulan ve o gün bugündür çeşit çeşit marmelat, reçel, pekmez, lokum ve şerbet üreten bir marka. Bu ürünlerin büyük kısmı katkı maddesiz ve organik.

Organik Ürün Sevenler İçin

2009 yılında Bartın Amasra kuruldukları şehirde açtıkları mekândan sonra ikinci şubelerini de İstanbul’a açtıklarını anlatan mekanın isletmecisi , ailenin dördüncü kuşağı. Markanın mottosu ise ‘İyi şeyler’. Ele benzeyen sandelye tasaramından tutun da  mekanın dekor tasarımıyla sizi İstanbul kaosundan kurtaracağının sözünü veriyor.

Kendine özel menüsüyle güzel bir tarz yakalayan Lutfiye’nin marifetlerini saymakla bitmez. Günün en tatlı anlarını enfes lezzetli tatlılarıyla burada yaşayabilirsiniz. Çay saatinde gittiğinizde diyetinize ara vermek zorunda kalabilirsiniz.

Yaz olmasından dolayı da  organik ürünlerle yapılan dondurmanın sunumu ise hem göze hem de damağınıza hitap ediyor. Ayrıca özel tasarımlı lokum ambalajları da oldukça dikkat çekici.